Začalo to v naší aréně
Začalo to v jedné
Brněnské laser game

S laser game máme roky zkušeností. Roky hrajeme a baví nás to jako máloco jiného.
Jenomže jak šel čas, začaly nám na vybavení vadit různé věci. Zbraně vypadají jako hračky, vesty tlačí, nebo jsou dělané na děti, kryty často praskají a výrobci to zjevně neřeší.
Postupně jsme začali docházet k jedinému závěru:
Pokud chceme hrát a třeba i založit laser game podle našich představ, musíme vybavení vyrobit sami.

Pohořeli jsme několikrát
Pohořeli jsme
několikrát

Poprvé, když jsme se s vývojem obrátili na VUT
Doktorandi se snažili, studentům ale o finální produkt moc nešlo. Alespoň jsem si lépe ujasnili, co od vybavení očekáváme.

Podruhé, když jsme oslovili firmu, která nechala vestu ušít v Číně. Není špatné si ověřit, proč to nechceme dělat jako jiní výrobci. Přišla odbytá vesta kdoví z čeho. Navíc o 30% menší, než ve výkresu.

Potřetí, když jsme zbraně zkusili udělat z plastu. První pokus skončil fiaskem. Jednobarevný odlitek se nám na pohled nelíbil. Ukázalo se, že kvalitní render může mít od výrobku daleko.

Jak udělat pohodlnou vestu?
Jak udělat
pohodlnou vestu?

Vesta z pravé kůže je šitá kompletně v České republice. Nasazování, zapínání, vedení a ochrana propojovacích kabelů. Několikrát jsme šlápli vedle, než jsme vytvořili vestu pohodlnou pro útlou školačku i dobře živeného dospěláka.

Přezky a popruhy vydrží věčnost. Máme je od horolezců.

Nejvíc pyšní jsme ale na vnitřní polstrování. To funguje jako funkční prádlo. Řeší odvětrání, drží hráče v suchu a zajistí pohodlí i drobnějším hráčům. Věřte, že než jsme doladili výrobu pěnového materiálu, padlo nejedno ostré slovo!

Zbraně z duralu a karbonu
Zbraně z karbonu
a duralu

Po první pokusu s plastem jsme se rozhodli vsadit na materiály, které se používají v letectví a kosmonautice.

Do nových zbraní jsme se zamilovali. Vypadají nádherně, až futuristicky. Jsou spolehlivé a díky použití speciální vyvinutých gumových dílů i bezpečné. Vydrží, když s nimi praštíte o zem, neubrzdíte to u stěny nebo se srazíte se spoluhráčem.

Od prvního výstřelu k provozu v aréně
Od prvního výstřelu
k provozu v aréně

Přáli bychom vám zažít ten pocit, když po dvou letech vývoje poprvé držíte hotovou zbraň v ruce. Vystřelíte, protivník blikne, zhasne a vám se na displej připíšou body.

A vy víte, že tohle je ono. To, o čem jste snili. Teď už je naše vybavení skoro rok v ostrém provozu. Testujeme ho ve spřátelené aréně na Moravě a vychytáváme poslední mouchy. A už brzy ho bude mít i první laser game v Brně.

Prozkoumejte detailně vestu a zbraň